Osm hor je krásný příběh o přátelství dvou odlišných mužů, o horách, svobodě, hledání sebe sama, schopnosti žít v přítomnosti, ale i o propásnutých příležitostech a ceně vzpomínek
román
Jak chytit špiona?
Ve špionážní knize Tři minuty do soudného dne se dozvíte, že na polapení zrádce nebudete potřebovat zbraně ani rychlá auta, ale překvapivě trpělivost, excelentní schopnost čtení řeči těla, osobní nasazení na hranici sebezničení a poctivou práci spousty lidí.
Láska za časů Obamy
Amerikána je klasický příběh o lásce, který se ale neobvykle odehrává na pozadí tématu hledání vlastní identity, imigrace a rasových otázek.
S Biblí do jiné galaxie
Kniha zvláštních nových věcí je poslední knihou Michela Fabera, autora Kvítku karmínového a bílého. Spisovatel se v ní pouští do nového literárního žánru, nechává za sebou viktoriánskou Anglii a míří do budoucnosti osidlovat cizí planetu.
Matčiny dary plné vzpomínek
Knížka Matčiny dary má krásnou melancholickou obálku, přiznávám se bez mučení, že jsem se tentokrát nechala chytit právě na ni. Naštěstí příběh, který v ní najdete je stejně poutavý a citlivý. Přečtěte si celý článek
Můj boj – Když padnou spisovatelské zábrany
První díl šestidílného autobiografického opusu Můj boj se hned po vydání stal bestsellerem, kterého se jen v Norsku prodalo přes půl milionu výtisků. Senzaci vyvolal mimo jiné svou naprostou otevřeností, s jakou autor popisuje svůj život, myšlenky a úvahy.
Precizně střižené rodinné drama
Špulka modré nitě je příběhem o rodině a její soudržnosti, o starých tajemstvích a trpělivosti, očekáváních a zklamáních. A také o jednom starém domě.
Hausfrau – o životě ve slepé uličce
Hausfrau je kniha, o kterou se před jejím prvním vydáním ve Velké Británii přetahovalo 19 nakladatelství, ačkoli se jedná o autorčin debut. A já se po vůbec nedivím. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne, protože prostě nešla odložit.
Šest dní hněvu v Americe, jak ji neznáte
Losangeleské podsvětí 90. let, rasové nepokoje, gangy, násilí. Nečekala bych, že mě kniha na podobné téma takhle posadí na zadek. Šest dní hněvu ukazuje Ameriku, jak si ji běžně nepředstavujete.
Vyhasínání mozku Martina Kleina
Vyhasínání mozku Martina Kleina je nenápadná kniha s velkým tématem a skvělým zpracováním. Vyšla v Nizozemí poprvé v roce 1984 a od té doby má už za sebou neuvěřitelných padesát vydání. Byla zfilmována i převedena na divadelní jeviště.